8808 MONT BLANC
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 8808 |
| Color | WHITE |
| Bundle | 5 |
| Type | QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 8 |
| Length | 330cm / 130inch |
| Height | 190cm / 75inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2909kg |
| Block | 8808 |
| Color | WHITE |
| Bundle | 6 |
| Type | QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 8 |
| Length | 330cm / 130inch |
| Height | 190cm / 75inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2909kg |
| Block | 8808 |
| Color | WHITE |
| Bundle | 7 |
| Type | QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 3 |
| Length | 330cm / 130inch |
| Height | 190cm / 75inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 1746kg |